Skaitlis 8 – laimīgais skaitlis Austrumu kultūrā

Viens no veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatakmeņiem ir vērība pret dažādām detaļām, it sevišķi, ja Jūs plānojat veidot biznesa attiecības ar austrumu kultūras valstīm – Ķīnu, Japānu, Taivānu, Koreju un citām. Ja Jūsu vizītkartē būs minēta Jūsu mājaslapa, tā piedevām būs prestiža – divsimbolu un tā ietvers skaitli 8, tad pavisam noteikti, –  tas palielinās gan iespējas noslēgt darījumu, gan veicinās cieņpilnu attieksmi pret Jums kā uzņēmēju, kas ievēro Jūsu austrumu sadarbības partnera tradīcijas un pirmā doma kas pazibēs viņa galvā būs doma, ka sadarbība ar Jums var nest viņam bagātību.

Astoņi  tiek uzskatīts par laimīgu skaitli ķīniešu kultūrā, jo tas izklausās līdzīgi kā vārds, kurš nozīmē bagātības radīšanu (發 (T) 发 (S); Pinyin: fā).

Astoņi (八, hachi, ya) arī Japānā tiek uzskatīti par laimīgu skaitli, taču iemesls atšķiras no ķīniešu kultūras iemesla.  Astoņi dod priekšstatu par uzplaukumu, jo burts (八) pakāpeniski paplašinās.

Japāņi senatnē domāja par skaitli astoņi  (や, ja) kā par svētu skaitli. Iemesls ir mazāk saprotams, taču tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar faktu, ka viņi skaitli astoņi lietoja, lai neskaidri izteiktu lielus skaitļus, piemēram, daudzkārt (や え は た た, Yae Hatae) (burtiski, astoņkārtīgi un divdesmitkārtīgi), daudzus mākoņus (や く も, Yakumo)  ( burtiski – astoņi mākoņi ), miljoniem un miljoniem Dievu (や お よ ろ ず の か Y, Yaoyorozu no Kami) ( burtiski – astoņi miljoni dievu ).

Lūk daži laimīgā skaitļa 8 lietošanas piemēri:

2003. gadā tālruņa numurs “+86 28 8888 8888” tika pārdots aviokompānijai Sichuan Airlines par 2,33 miljoniem juaņu (aptuveni $280, 000) .

Ķīna, Taivāna, Honkonga, Makao, Malaizija, Filipīnas un Singapūra izmanto laika joslu – UTC +08: 00.

“Petronas Twin Towers” torņiem Malaizijā katram ir 88 stāvi.

Minivenus, ko koncerns General Motors ražo Ķīnas tirgum, sauc par Buick GL8, bet citās valstīs pārdotajiem miniveniem tāds nosaukums netika piešķirts.

Singapore Airlines rezervē lidojumu numurus, kas sākas ar skaitli 8 lidojumiem uz kontinentālo Ķīnu, Honkongu (izņemot SQ1/2 uz un no Sanfrancisko caur Honkongu) un Taivānu (t. i., tipisks lidojums starp Singapūru un Honkongu būtu numurēts SQ856/861).

Srilankan Airlines rezervē lidojumu numurus, kas sākas ar numuru 8, lidojumiem uz kontinentālo Ķīnu un Honkongu.

Boeing  nākamās paaudzes 737 –800, ir īpaša versija, kas apliecina lidmašīnas nozīmīgumu Ķīnas tirgum.

39 Conduit Road Hong Kong nekustamā īpašuma projekta attīstītāji pieņēma “izdevīgu” numerācijas sistēmu, kur augšējais stāvs bija “88” – nekustamais īpašums šajā stāvā kotējas augstu. Honkongā jau ir pierasts, ka ~ stāvi ar numuru 4 nepastāv. Vietējā būvvalde neprasa citu numerāciju, kā vien to, lai tā ir “izgatavota loģiskā secībā”.  39 KonduitRoad ēkā ir izlaisti 43 starpstāvu numuri: trūkstošie ir 14, 24, 34, 54, 64, visi stāvi no 40 līdz 49; stāva numurs, kas seko 68, ir 88.

Līdzīgi vispārējai Rietumu praksei izmantot skaitli 9 cenām, piemēram $0,99, ir bieži redzams, ka Ķīnā skaitlis 8 tiek izmantots, lai panāktu tādu pašu psiholoģisko efektu. Tā, piemēram, Ķīnā tādas cenas kā $58, $88 ir ikdienišķas.

X6.LV