Kas ir premium domēni?

Pirms domēnu reģistrācijas sākšanas tajā vai citā zonā, reģistrs veido premium domēnu sarakstu, kas vēlāk tiks pārdoti par augstāku cenu nekā pārējie. Šajā sarakstā ietilpst domēni, kuros ietilpst:

  • 1-2-3 simboli (10in.com, bob.com) vai attiecīgi latviešu hes.lv, t8.lv utt.;
  • aktuālie vārdi (couch, chill, fitness, forum) vai attiecīgi latviešu advokāti, notāri, mākleriv utt;
  • zīmolu nosaukumi (googlejob.com, lacostekids.com) utt vai attiecīgi latviešu dzintars.lv, madara.lv utt.

Tiesības piešķirt “premium” statusu ir reģistram. Latvijas reģistrā šādu noteikumu nav un Premium domēnus atradīsiet nekur citur kā mūsu veikalā. Premium domēnu reģistrācijas īpatnības ir apstiprinātas dokumentos, kas apraksta standarta domēnu reģistrāciju.

Reģistrētie uzņēmumi, kuri rezervē šādus domēnus reģistrā, nevar ietekmēt to vērtību, un tiem jābūt atzīmētiem ar atzīmi “Premium” ( tas darbojas starptautiskās reģistratūrās, ne Latvijā ).

Ar jaunu domēnu zonu izveidi new gTLD, ar teritoriju nosaukumiem (. AFRICA,. BERLIN ), kā arī ar lielāko pasaules zīmolu nosaukumiem (. WINE).) premium domēnu skaits ir palielinājies. Lieta tāda, ka jaunās domēnu zonās domēna nosaukuma labā daļa ir arī atpazīstamais vārds: online, earth, money utt. d. Tā rezultātā radās iespēja pārspēt kreiso un labo daļu kombināciju un radīt daudz neaizmirstamu kombināciju: quick.money, our.earth utt. d. Latviskajā tirgus segmentā darbojas citi principi.

Latviskie premium domēni.

Ierakstot Google meklētājā vārdu „advokāti”, lietotājs vispirms saņems sarakstu ar adresēm, kur pašas pirmās būs adreses no Latvijas domēna advokāti.lv un tikai pēc tam Jjūsu konkurentu piedāvājumi, pēc tam nāks adreses no vispārējiem domēniem ar angļu vārdiem “layer” vai “attorney” (.com, .net utt.), jo tāda ir Google meklēšanas stratēģija – iesākumā Google meklēs vārdus, domēnus, kas atbilst Jūsu mītnes zemes valodai. Angliskie vārdi būs n-tajā lapā, jo Google politika ir piedāvāt vietējos pakalpojumu sniedzējus vispirms. Vēlreiz – latviskie domēnu vārdi Google meklētājā Latvijā tiks piedāvāti vispirms! Ne divsimbolu, divburtu vai trīsburtu domēni, bet latviskie domēnu vārdi.

Tāpēc Latvijā premium segmentā izcili darbosies atslēgvārda domēni (“exact match domain”, saīsināti EMD).

Uzņēmumiem, kas iecienījuši reklamēties Google Ads (Adwords), EMD domēns var kalpot kā papildus uzticamības signāls brīdī, kad lietotāji izvēlas, kuru no mājas lapām apmeklēt. Šādiem domēniem ir vesela virkne ar priekšrocībām:

  • dabīga – tiešā interneta lietotāju plūsma (organic search ). Samērā daudzi interneta lietotāji neizmanto interneta meklētājus, bet pārlūkā pa tiešo raksta nepieciešamo frāzi, piemēram, Pārdod Dzīvokli vai Pārdod Zemi Rezultātā šādas mājas lapas – PārdodDzīvokli.lv vai PārdodZemi.lv stabili piesaistīs jaunus klientus, neiztērējot nevienu eirocentu par reklāmu Google Ads (Adwords) – Jūs faktiski nopērkat meklētājvārdu uz mūžu;
  • klientiem veidojas lielāka uzticamība pret šādu mājaslapu;
  • piesaista papildu uzmanību Google meklēšanas rezultātos;
  • šādu domēnu izmantošana veicina zīmola atpazīstamību – jūs varat pāradresēt vairākus domēnus uz savu galveno zīmola mājaslapu;
  • pareizs EMD ir viegli iegaumējams.

© 2024 Domēni.lv